Vremenska prognoza

ponedeljak, 07 april 2014 12:35

Titula Pelagićevu

Kadeti odbojkaškog kluba Pelagićevo osvojili su titulu kadetskog šampiona Republike Srpske na završnom turniru održanom u Gradišci.

Pelagićevo je prije početka važilo za prvog favorita turnira, a tu ulogu je i opravdalo ostvarivši sve tri pobjede, prvo protiv Ljubinja, zatim Radnika iz Bijeljine i na kraju domaćina turnira. „ Bio je ovo dobar turnir sa kvalitetnim ekipama. Finale prije finala smo odigrali sa Ljubinjem u prvom kolu kada smo se vratili iz rezultatskog deficita i ostvarili pobjedu koja se pokazala presudnom  za ovu titulu“, rekao je Dejan Iljić, trener Pelagićeva. Odbojkaški klub Pelagićevo ovom titulom je potvrdio dominaciju u mlađim kategorijama, s obzirom da su pioniri sedmicu ranije osvojili titulu u svojoj konkurenciji. „Zahvalnost dugujemo treneru Vasoviću koji godinama radi sa mladima. Mnogo ulažemo u mlađe kategorije i to nam se vraća. Narenog vikenda jei juniorski završni turnir gdje ćemo takođe ciljati prvo mjesto, dodao je Iljić. Ljubinje se pretplatilo na vicešampionske titule. Kadeti su kao i pioniri drugi u Republici Srpskoj. „Ovdje smo svoju šansu prokockali protiv Pelagićeva. Vodili smo 2:0 u setovima i dozvolili protivniku da se vrati u igru i pobijedi nas. Mi smo, kao i oni, izborili učešće na završnom prvenstvu države i tu ćemo vratiti dug“, istakao je Srđan Milošević, trener Ljubinja. Gradiška je u posljednjoj utakmici koju je odigrala sa Pelagićevom mogla do titule. Bila im je potrebna pobjeda od 3:1. Nakon drugog seta koji su odigrali fenomenalno i izjednačili na 1:1 činilo se da je moguće doći do trijumfa. No, umjesto da ih dobijeni set pokrene, desilo se potpuno suprotno i Pelagićevo je lako riješilo u svoju korist posljednja dva seta. U Gradišci ipak, ne tuguju jer su osvajanjem medalje ostvarili cilj. „Zadovoljan sam osvojenim trećim mjestom iako smo imali priliku da budemo i šampioni. Čini mi se da nam je u jednom momentu ponestalo samopouzdanja. Uplašili smo se prilike da trijumfujemo i protivnik je to iskoristio. Čestitam Pelagićevu na zasluženoj pobjedi i osvojenoj tituli, rekao je trener Gradiške Slavko Karan. Pelagićevo i Ljubinje su izborili plasman na finalni turnir Prvenstva Bosne i Hercegovine. Protivnici i mjesto održavanja će bti naknadno poznati.