Vremenska prognoza

ponedeljak, 23 februar 2015 13:47

Samo košarkaši slavili

Gradiški timovi nisu imali mnogo uspjeha u sportskim borilištima proteklog vikenda.

U 16. kolu kuglaške Premijer lige gradiški timovi nisu imali uspjeha. Kozara je gostovala kod lidera Slobode u Tuzli i poražena je rezultatom 6:2, dok je Gradiška na domaćem terenu ugostila banjalučki Borac i pretrpjela poraz rezultatom 3:5. Nakon 16 odigranih utakmica Kozara je druga na tabeli sa 36 bodova, bodom više od Knin Revite koja u narednom kolu gostuje u Gradišci. Gradiška se nalazi na osmom mjestu sa 17 bodova, a u narednom kolu putuje u Mostar na duel sa Zrinjskim.

U Prvoj košarkaškoj ligi Republike Srpske odigrano je 15. kolo. Kozara je gostovala u Gacku i slavila rezultatom 62:69. Gradiški tim je odlično odigrao prvo poluvrijeme u kojem je stekao 24 koša prednosti (20:44). U drugom dijelu utakmice gosti su se opustili,  a domaći zaigrali angažovanije, ali su samo uspjeli ublažiti poraz.

Utakmicama četvrtog kola nastavljena je i Prva košarkaška liga za žene. Kozara je bila domaćin prijedorskoj ekipi Mladost Basket Una i upisala prvu pobjedu ove sezonu pobijedivši rezultatom 69:54. Kozara je već na poluvremenu imala 14 koševa prednosti (36:22). Gošće su potom treći period igre riješile u svoju korist rezultatom 10:17, ali su mlade igračice Kozare ponovo zablistale u četvrtoj četvrtini koju su dobile rezultatom 23:15 za prvi trijumf ove sezone. U drugoj utakmici Igokea je upisala i četvrtu ovosezonsku pobjedu savladavši na gostovanju Trebinje rezultatom 69:75.

Odbojkaši Gradiške su u okviru 11. kola Prve lige Republike Srpske gostovali u Ražljevu gdje su izgubili od domaćeg Tempa rezultatom 3:0. Gradiška je tako i u drugoj utakmici proljećnog dijela prvenstva ostala bez bodova pošto je u prošlom kolu Ljubinje slavilo u Gradišci. Priliku za popravni Gradiška će imati u narednom kolu kada će ugostiti, trenutno drugoplasirani, Maglić iz Foče.

Fudbaleri Kozare su u sklopu priprema za nastavak sezone prošle sedmice odigrali dvije prijateljske utakmice. Prvo su gostovali u Zagrebu kod hrvatskog drugoligaša Sesveta gdje su odigrali neriješeno 1:1, a u subotu su na stadionu u Staroj Topoli izgubili 0:1 od člana Prve lige Federacije BiH Jedinstva iz Bihaća. Prva liga Republike Srpske u fudbalu nastavlja se 7. marta.