Vremenska prognoza

ponedeljak, 05 decembar 2016 19:10

Neočekivan poraz odbojkaša

Odbojkaši Gradiške pretrpjeli su četvrti ovosezonski poraz u Prvoj ligi. Tempo iz Ražljeva se revanširao za poraz iz prvog dijela sezone, te je savladao Gradišku na njenom terenu rezultatom 2:3, po setovima 22:25, 25:17, 25:11,10:25 i 10:15.

Gradiška je bolje počela susret. Vrlo brzo se u prvom setu odvojila i povela 11:6. Međutim, gosti su do tehničkog tajmauta anulirali prednost domaćina. Na obaveznu pauzu otišlo se sa jednim poenom prednosti domaćih (12:11). Nakon tehničkog tajmauta Tempo je potpuno preuzeo kontrolu nad igrom i prvi set riješio u svoju korist rezultatom 22:25. U drugom setu igralo se izjednačeno do 7:7. Domaći tada dodaju gas i iz poena u poen stvaraju sve veću razliku. Vrlo brzo je na semaforu stajao rezultat 1:1 pošto je Gradiška drugi set dobila 25:17. U trećem setu na terenu je postojao samo jedan tim, onaj domaći. Sve je funkcionisalo u igri domaćih, posebno servis kojim je osvojeno više od polovine poena u setu koji je Gradiška dobila rezultatom 25:11. Očekivalo se da u četvrtom setu domaći završe posao, ali desilo se potpuno suprotno. Sve što su u trećem setu dobro radili domaći u četvrtom su radili gosti koji su na 2:2 izjednačili riješivši četvrti set u svoju korist rezultatom 10:25. U petom setu Gradiška je vodila 5:3, ali su gosti okrenuli na 7:11 i lagano priveli meč kraju upisavši petu pobjedu u ovogodišnjem šampionatu.