Vremenska prognoza

četvrtak, 12 septembar 2019 17:52

Kup RS: Borac bolji od Kozare

U okviru 1/16 finala kupa Republike Srpske na gradskom stadionu u Gradišci gostovao je banjalučki Borac i bez većih problema savladao Kozaru rezultatom 0:3.

Gosti su do vođstva došli već nakon četiri minute igre. Ziljkić je izveo udarac iz ugla, a pred golom Kozare najbolje se snašao Runić i pogodio za 0:1 Borca. Banjalučani su samo sedam minuta kasnije vodili 0:2 nakon sjajne reakcije Markovića na centaršut Dujakovića. Borac je do trećeg pogotka mogao doći u 23. minuti, no slobodan udarac Kajkuta završio je na stativi gola Kozare. Domaći su najbolju priliku u prvom poluvremenu propustili u 42. minutu. Modić je ispucao loptu do Glišića koji je ušao u šesnaesterac, ali je Babić malo kasnio na njegovu loptu. U posljednjem minutu prvog poluvremena Borac je postigao i treći gol. Kujundžić je centrirao, a Marković glavom spustio loptu za Jakupovića kojem nije bilo teško da iz blizine postigne gol. Čini se da je Jakupović bio u nedozvoljenoj poziciji prilikom postizanja gola, ali sudijska trojka na čelu sa Velimirom Drinićem iz Modriče je ipak priznala gol. U drugom poluvremenu domaći su zaigrali nešto bolje, ali nedovoljno da postignu barem počasni pogodak. U 51. minutu Popović je primio loptu na centru, došao do šesnaesterca, ali šutirao previše slabo za golmana Kutića. Samo minut poslije uzvratio je Ziljkić, ali je Modić zaustavio njegov udarac. U 61. minutu sjajnu akciju fudbalera Borca u pogodak nije pretvorio Kajkut. Dvije minute potom Novaković postiže pogodak, ali iz nedozvoljene pozicije što je sudija ovaj put primjetio i poništio gol domaćina. Imao je i Glišić priliku da postigne pogodak, ali je Kutić odlično reagovao sredinom drugog poluvremena. Nešto kasnije još jedna prilika za Kozaru. Dugo je lopta kružila šesnaestercom Borca, na kraju došla do Glišića koji šutira ravno u dobro postavljenog Kutića i ostalo je Kozara-Borac 0:3. U ovoj fazi Kupa igra se jedna utakmica te su se Banjalučani plasirali među 16 najboljih.