Vremenska prognoza

utorak, 10 mart 2015 08:36

Kozara savladala Igokeu

Najboljom partijom u ovoj sezoni košarkašice Kozare savladale su Igokeu 88:81 u 6. kolu Prve lige Republike Srpske u košarci za žene. Kozara je do pobjede došla velikom borbenošću i sjajnim ofanzivnim skokom.

Iako u domaćem timu nema mnogo visokih igračica, Kozara je vladala reketom i tako postigla veliki broj poena. U pojedinim momentima meča domaći tim je je imao po 19 poena prednosti.

Ozbiljnost u namjeri da nanesu Igokei prvi poraz u prvenstvu, domaće košarkašice su pokazale od samog početka meča. Čvrstom odbranom, odličnim šutom i skokom Kozara je nakon prvih deset minuta igre imale +11 (27:16). U drugoj četvrtini Kozara nije imala problema da održava prednost pa se sa +11 otišlo i na odmor (45:34). Veoma su inspirisane domaće košarkašice bile i u nastavku meča. Na manje serije Igokee, odgovarale su svojim serijama i tako konstantno održavale dvocifrenu razliku. U samoj završnici Igokea je dodala gas i gotovo preokrenula rezultat. Zbog ličnih grešaka, Kozara je ostala bez visokih igračica, ali je zahvaljujući malobrojnoj, a veoma glasnoj publici došla do pobjede. Igokea je potpuno istopila prednost domaćih i došla na -1 (82:81). Ipak, mlade košarkašice se nisu uplašile i serijom 6:0 privele su meč kraju i zasluženo trijumfovale protiv najbolje ekipe u ligi. „Nismo očekivali ovaj poraz. Presudila je naša loša igra u odbrani. Puno puta smo dozvolili Kozari da skoči dva ili tri puta pod našim košem i postigne poene. Definitivno je to presudilo u današnjoj utakmici. Mi smo se pred kraj probudili, ali je bilo kasno“, istakao je trener gostujuće ekipe Goran Vujaković. Trener Kozare Duško Ivetić smatra da je Kozara pobijedila zahvaljujući timskoj igri: „Naša nova igračica Danijela Popović je već u prvom poluvremenu postigla dvadeset poena. U drugom dijelu joj se pridružio i ostatak ekipe. Nedostaje nam jedan klasičan centar, nedostaje nam i kondicije, ali je evidentno da igramo bolje u drugom dijelu prvenstva. Čestitam djevojkama na sjajnoj utakmici i pobjedi protiv lidera na tabeli“, rekao je Ivetić.

Bila je ovo druga pobjeda Kozare i prvi poraz Igokee u prvenstvu, a već narednog vikenda počinje doigravanje u kojem će u polufinalu ponovo igrati ove dvije ekipe. „Nismo krili karte. Kozara je danas jednostavno bila bolja, a nadam se da ćemo u doigravanju mi biti ekipa koja se raduje na kraju“, rekao je trener Igokee.

U drugoj utakmici posljednjeg kola regularnog dijela prvenstva Trebinje je u Prijedoru savladalo Mladost basket Unu 51:78 i steklo prednost domaćinstva pošto će i ove dvije ekipe biti rivali u polufinalu doigravanja. Regularni dio sezone Igokea je okončala na prvom mjestu sa skorom 5-1, Trebinje je drugo sa 3-3, Mladost Basket Una treća sa 2-4, a isti skor je imala i Kozara koja je četvrta zbog lošije koš razlike.