Vremenska prognoza

sreda, 21 oktobar 2020 12:54

Kozara u četvrtfinalu Kupa Republike Srpske

Fudbaleri Kozare plasirali su se u 1/4 finale Kupa Republike Srpske pošto su na svom terenu savladali Slobodu iz Novog Grada boljim izvođenjem jedanaesteraca 5:3, nakon što je u regularnom dijelu utakmice postignut po jedan pogodak na obje strane.

Prvu priliku imali su gosti u trećem minutu, ali Miloš Galin nije dobro reagovao na centaršut Bojana Vučena. Nekoliko minuta poslije Srđan Eskić je dobro prošao po lijevoj strani, ali lopta koju je poslao nije stigla do Marka Malbašića. U 18. minutu šutirao je Galin iz slobodnjaka, ali su živi zid i Srđan Modić zaustavili ovaj pokušaj. Neprecizan je iz slobodnog udarca bio i Emir Kukavica u 34. minutu. Dva minuta prije odlaska na odmor Jovan Jamborčić i Srđan Beuk su kreirali priliku, ali Beukov udarac nije predstavljao prijetnju po gol Slobode.

Drugi dio utakmice počeo je na najbolji način po Kozaru. Bio je 49. minut kad je Sergej Govedarica izveo udarac iz ugla, lopta udarila u ruku jednog od odbramenih igrača Slobode i sudija Todić iz Doboja je dosudio najstrožu kaznu. Govedarica je izveo i penal i doveo svoj tim u vođstvo. U 59. minutu Eskić je sam kreirao priliku, ali je bio neprecizan. Priliku da utakmicu privedu kraju domaći su propustili u 72. minutu kad je ponovo Eskić dobro prošao po lijevoj strani, pronašao Đorđa Veljkića koji idealno upošljava Milana Šikanjića, ali vodeći strijelac Prve lige šutira ravno u golmana gostujuće ekipe. Sloboda je izjednačila u 88. minutu. Lopta je u ruku pogodila Bojana Batara nakon atraktivnog pokušaja Galina i to je bio još jedan kazneni udarac na utakmici. Precizan je bio Galin i o pobjedniku su odlučivali jedanaesterci.

Očekivalo se tada da će Žerić povjerenje ukazati najiskusnijim igračima, ali on je mislio drugačije i nije pogriješio. Redom su pogađali: Srđan Beuk, koji nastupa za kadete Kozare, potom su precizni bili juniori, prvo Duško Pepić, a potom i Đorđe Veljkić. Na scenu je zatim nastupio golman kadetske selekcije Pavle Glišić koji je odbranio udarac Ahmeta Palića da bi, sigurnim izvođenjem jedanaesteraca, Kozaru u četvrtfinale odveli najiskusniji igrači Boris Raspudić i Draško Lolić. Prije Palićevog promašaja za Slobodu su pogađali: Kukavica, Bubić i Stojnić.

Kozara je ovim trijumfom prekinula niz od sedam utakmica bez pobjede i nakon dugo vremena  ponovo se čula pjesma iz svlačionice.

Žerić je protiv Slobode izveo podmlađeni sastav u kojem je bilo čak devetorica igrača mlađih od 21 godine, od čega njih šestorica nastupaju za juniore i jedan za kadetsku selekciju. Kasnije tokom igre u igru su ušla još dva igrača iz kadetske selekcije, te je, osim prolaska u narednu rundu Kupa, Kozara dobila i nešto važnije, mlade igrače u koje se može pouzdati.

Narednog vikenda Kozaru očekuje najveći izazov u ligi, gostovanje kod lidera prvenstva, a zanimljivo je da će novograđani u Gradišci ponovo gostovati za desetak dana, ovog puta u okviru 13. kola Prve lige Republike Srpske.