Vremenska prognoza

ponedeljak, 21 novembar 2016 13:04

Kozara porazom završila polusezonu

Proteklog vikenda na prvoligaškim fudbalskim terenima u Republici Srpskoj odigrano je posljednje kolo jesenjeg dijela sezone. U Gradišci su se sastali Kozara i Sloga iz Doboja, a uspješniji su bili gosti koji su trijumfovali rezultatom 1:2.

Na Gradskom stadionu odigrana su dva potpuno različita poluvremena. Prvo je ponudilo tek nekoliko uzbuđenja, dok je drugo moglo zadovoljiti i najizbirljivije fudbalske sladokusce.

U nezanimljivom prvom poluvremenu izdvojile su se tri prilike, sve pred golom Kozare, ali bez realizacije.

U drugom poluvremenu izašli su neki drugi timovi. Kozara je priliku imala već u prvoj akciji, ali Marinković nije dobro udario loptu. Pokušao je i Aleksandar Popović sa vrha šesnaesterca. Nedostajalo mu je preciznosti. Na drugoj strani prijeti najbolji strijelac Prve lige Selmir Mahmutović, ali je Đakušić na mjestu. U 62. minuti Mahmutovićev udarac je blokirao  Makitan. Rezultat na semaforu prvi put se promijenio u 65. minuti. Bila je to duga akcija Kozare koju je lijepim golom sa 17 metara završio Saša Popović. Radost domaćih trajala je samo pet minuta. U 70. minuti rezultat je izjednačio Jovo Lukić. Potpuni preokret desio se u 87. minuti. Bećarević je centrirao, a Vuković bio najviši u skoku pred golom Kozare. Tu nije bio kraj uzbuđenjima. U sudijskoj nadoknadi rukom je u kaznenom prostoru igrao Hadžikadunić i Kozara je dobila penal. Loptu je namjestio Aleksandar Popović i poslao je preko gola.

„Neočekivan poraz za koji smo ponovo sami krivi. Igrali smo dobro u drugom pouvremenu, došli do vođstva, ali smo ponovo, kao i mnogo puta ove sezone, napravili katastrofalne greške u odbrani i to nas je koštalo. Na kraju nismo realizovali ni penal“, rekao je trener Kozare Velimir Stojnić.

Trener Sloge Mitar Lukić bio je zadovoljan igrom svog tima.

„Odigrali smo danas zaista dobru utakmicu. Kontrolisali smo igru, stvorili nekoliko šansi, ali je bilo potrebno da primimo gol da bismo dodali gas na mjeru koja je dovoljna za pobjedu“, rekao je Lukić.

Kozara je porazom zakomplikovala sebi situaciju. Sa tri boda više komotnije bi čekala proljećni rasplet, a sada se našla među nekoliko ekipa koje će se, vjerovatno, boriti za posljednje mjesto u Ligi za prvaka.

„Moraće se mnogo toga promijeniti u klubu kako bi Kozara mogla ravnopravno da se nosi sa klubovima koji su daleko organizovaniji“, rekao je Stojnić.

Od Kozare su svi digli ruke. Predsjednik kluba ostavku je podnio prije početka sezone, a njegov zamjenik u klub ne dolazi posljednjih mjesec dana.

„Očekujemo da uskoro bude izabrana nova Uprava. Da se zna ko šta radi. Kozara je danas klub o kojem je sve spalo na dva čovjeka. To su rezultati sakrili“, istakao je Stojnić.

U jesenjoj polusezoni Kozara je osvojila 20 bodova ostvarivši po pet pobjeda i remija i šest poraza uz po 20 postignutih i primljenih golova. Prvi dio takmičenja završila je na šestom mjestu što je i krajnji cilj na proljeće koji garantuje plasman u Ligu za prvaka.