Vremenska prognoza

ponedeljak, 04 novembar 2019 10:53

Jedinstvo ubjedljivo u lokalnom derbiju

Na Sportskom centru „Drago Kovačević“ u Žeravici domaće Jedinstvo je u okviru 13. kola Druge lige grupa zapad ugostilo Dubrave u lokalnom derbiju i bez problema došlo do pobjede rezultatom 4:1.

U sjajnom ambijentu pred ispunjenim tribinama, Jedinstvo je do vođstva stiglo već nakon petnaest minuta igre kada je gol postigao Slaven Kovljen. Na 2:0 je u 30. minutu povisio Dušan Vukobratović sjajnim udarcem sa dvadesetak metara. Lopta je na putu do gola zakačila jednog igrača i promijenila smjer taman toliko da prevari Adisa Hamzića na golu Dubrava. Treći gol za Jedinstvo, a svoj drugi na ovom meču, Vukobratović je postigao u 53. minutu. U 62. minutu bilo je 4:0, a striejelac je bio Bojan Kumić. Dubrave su do počasnog gola došle u 71. minutu sa bijele tačke. Penal je realizovao Aleksandar Majdanac nad kojim je i napravljen prekršaj. Mogla je ovo biti i ubjedljivija pobjeda domaćina da su napadači imali više koncentracije u završnici, a istakao se i golman gostiju Hamzić. U 39. minutu odlično je šutirao Kumić, ali je Hamzić odbranio njegov udarac. U 57. minutu Stefan Dujaković je šutirao preko gola. Dujaković je u 66. minutu bio u još boljoj prilici, ali je ovaj put Hamzić osujetio njegov pokušaj da postigne gol. Dubrave su najbolju priliku propustile u 29. minutu susreta kada je nakon kornera Majdanac dobro šutirao ali je Ognjen Petrović izbacio loptu u korner.