Vremenska prognoza

ponedeljak, 13 oktobar 2014 19:07

I Napretku bod iz Gradiške

Kozara je u 9. kolu Prve lige ugostila Napredak iz Donjeg Šepka i ponovo razočarala navijače odigravši neriješeno 2:2.

Zbog pozicije na tabeli, očekivala se lagana pobjeda domaćeg tima. Nakon dvadeset minute igre, svi na gradskom stadionu su mislili da će tako i biti jer je Kozara vodila 2:0.  Bio je 11. minut kad su crveno - bijeli došli u vođstvo, a strijelac je bio Nemanja Gavrić. U 19. minuti fantastičan udarac Šatare sa 25 metara zaustavila je stativa. U nastavku akcije Maksimović kasni na loptu, a Gavrićev udarac odbrana Napretka šalje u korner. Nakon kornera Kozara je povela 2:0, a strijelac je bio Miloš Šatara. I to je bilo sve što su domaći uradili u ovom meču. Bolje izdanje Napretka najavio je Miladin Filipović šansom u 30 minuti. Bio je 43. minut kad je Vidoje Filipović izveo slobodan udarac, a lopta prohujala pored desne stative gola Kozare. Malo zatim ponovo gužva pred golom Kozare, ali je Nikolić neprecizan i na odmor se odlazi prednošću domaćina 2:0. Nije se moralo dugo čekati na gol gostiju. Već nakon šest minute igre u drugom dijelu pogodio je Ivan Ninić. U 60. minuti Napredak su, nakon pokušaja Miladina Filipovića, milimetri dijelili od izjednačenja. Hrabra igra gostiju ipak je donijela rezultat i to u 74. minuti kada je Branko Jevtić postavio konačan rezultat utakmice Kozara Napredak 2:2.