Vremenska prognoza

ponedeljak, 01 april 2019 14:42

Do bodova u sudijskoj nadoknadi

U 20. kolu Prve lige Republike Srpske Kozara je na Gradskom stadionu ugostila Sutjesku iz Foče i ostvarila vrlo važnu pobjedu rezultatom 2:1. Kozara je cijelim tokom susreta dominirala, ali je do pobjede došla u posljednjim trenucima meča.

Već u prvoj minuti Novaković je najavio dobro izdanje gradiške ekipe dobrim udarcem iskosa sa desne strane. Samed Hodžić, golman gostiju, ipak nije dozvolio rano vođstvo domaćina. U 11. minutu Bunić je oprobao šut, ali otišlo je to daleko od gola gostiju. Kozara je povela u 24. minutu. Gavrić je bio asistent, a Novaković realizator. U 49. minutu Glišić je sam kreirao priliku, no udarac je bio preslab za Hodžića. Veliku šansu za povećanje prednosti Kozara je propustila u 68. minutu. Ponovo je Glišić počeo akciju, idealno uposlio Petkovića, ali ponovo je Hodžić bio na visini zadatka. U 79. minutu nakon kornera Raspudić šutira, ali Hodžić odlično interveniše. Minutu poslije ni Kukić ne uspijeva svladati golmana gostiju nakon aistencije Glišića. Kazna za promašaje stigla je u 88. minutu.  Čvoro je poslao daleku loptu u šesnaesterac, a ona se odbila do Radovića koji donosi izjednačenje Fočacima. Minutu poslije Lolić izvodi slobodan udarac, stvorila se gužva pred golom gostiju, ali od svega domaći dobijaju samo krner. Nakon kornera Glišić pogađa stativu. U sudijskoj nadoknadi Kukić šalje dobru loptu Šakiću, ali ovaj ne uspijeva da je kontroliše. Pokušao je i Maksimović s vrha šesnaesterca, ali Hodžić je ponovo bio siguran. I kad su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk, do tada najbolji akter meča, golman gostiju Hodžić, pravi grešku. U pokušaju da „ukrade“ malo vremena predugo je držao loptu kod sebe i sudija je dosudio indirektan udarac. Loptu je predao Kukiću koji je odmah izveo prekid uposlivši Šakića koji pogađa za 2:1 i veliku radost na tribinama.