Vremenska prognoza

ponedeljak, 17 novembar 2014 13:44

Bez pobjednika u Dubravama

U posljednjem jesenjem kolu zapadne grupe Regionalne lige Dubrave su ugostile Slogu iz Trna i remizirale 2:2 iako su nakon šest minuta igre imale prednost od dva gola.

Već u 3. minuti je Begić doveo domaćina u vođstvo nakon Zorićevog centaršuta iz kornera. U šestoj minuti šok za lidera na tabeli. Domaći su brzo prebacili loptu u fazu napada, po golu je šutirao Meris Demo i ona je odsjela u mreži zahvaljujući i lošoj reakciji golmana Škorića. Bolje izdanje Sloge najavio je Railić u 14. minuti kad je njegov udarac s gol linije izbacio Hadžialagić. Ipak, u petneastoj minuti bilo je 2:1. Centrirao je Ivić, domaći nisu uspjeli izbaciti loptu iz šesnaesterca, a to koristi Gačić koji smanjuje prednost Dubrava.  Nedugo potom u prilici je Rađenović, ali šutira ravno u Lovića. Kolosalnu priliku propustila je Sloga u 32. minuti. Railić je centrirao, Stupar promašio loptu, a Dubočanin cijeli gol sa pet metara. Gosti su ipak postigli i drugi gol u prvom poluvremenu i to u 44. minuti kada je pogodio Bobar. Domaći su protestovali smatrajući da je u početku akcije bio prekršaj nad Begićem, ali je sudija ostao neumoljiv. Još je i strijelac gola bio u nedozvoljenoj poziciji. U drugom poluvremenu nije bilo golova, ali jeste prilika. U 52. minuti gužva pred golom domaćina, ali čak trojica protivničkih igrača ne uspijevaju pronaći put do mreže. U nastavku akcije Railić vara Lovića, ali pogađa spoljni dio mreže. Deset minuta prije kraja Paripović je u prilici, ali ponovo  se istakao golman domaćih. Malo potom Dubočaninov udarac zaustavila je stativa. Nakon kornera Sloga postiže gol, ali je prethodno bio faul, po mišljenju sudije Stupara, i gol je poništen, te je ostalo Dubrave - Sloga 2:2.