Vremenska prognoza

subota, 15 april 2017 21:06

Kozara savladala Drinu za Ligu za prvaka

Kozara je posljednji učesnik Lige za prvaka pošto je u posljednjem kolu regularnog dijela sezone na svom stadionu savladala Drinu iz Zvornika rezultatom 2:0.

Kozara i Drina su odigrali zanimljiv meč, a publika je pored dva gola vidjela i nekoliko dobrih prilika. Već u sedmom minutu sporan momenat. Škorić je pao u kaznenom prostoru nakon duela sa Jokićem i dobio žuti karton zbog simuliranja. Kozara je u vođstvo došla u 14. minutu golom Aleksandra Majdanca sa bijele tačke. Oboren je Aleksandar Popović, a Majdanac postiže svoj peti gol u šestom meču ovog proljeća. Malo zatim Marin ne šutira dobro i lopta odlazi pored gola. Na drugoj strani u prilici je Jašarević, ali Đakušić brani njegov pokušaj. Kozara je do gola mogla i u 33. minuti, ali je Bunić loše reagovao pred golom gostiju. Priliku za pogodak propustio je i Škorić nekoliko minuta kasnije. Ognjen Škorić je u 60 . minutu odlično prošao po lijevoj strani uposlio Bunića koji iz blizine ne pogađa mrežu. Pred golom Kozare u prilici je Rašević koji šutira neprecizno. Od 73. minute Kozara je imala igrača više pošto je drugi žuti karton dobio Đorđe Ćosić. Nova prilika za postizanje gola stvorena je u 80. minutu, ali je Glišić šutirao u golmana Anđelkovića. Pitanje pobjednika riješeno je tri minute prije kraja susreta. Glišić je izbjegao ofsajd zamku, uposlio Sašu Popovića koji potvrđuje pobjedu Kozare. U sudijskoj nadoknadi Anđelković je lijepom odbranom spriječio Glišića da postigne treći gol za domaće i ostalo je Kozara –Drina 2:0.

Za plasman u društvo najboljih Republike Srpske, Kozari je pored pobjede nad Drinom trebalo da Zvijezda 09 ne trijumfuje u Banjaluci što se desilo i Kozara će ponovo igrati u Ligi za prvaka. Raspored utakmica u Ligi za prvaka će biti poznat nakon žrijeba koji će biti održan u utorak u prostorijama FSRS. Evo svih rezultata 22. kola Prve lige Republike Srpske.