Vremenska prognoza

ponedeljak, 20 novembar 2017 14:15

Jedinstvo bolje od Dubrava

U posljednjem kolu jesenje polusezone u Drugoj ligi Republike Srpske u Dubravama je odigran lokalni derbi između Dubrava i Jedinstva iz Žeravice koji je potpuno zasluženo pripao gostima. Izabranici Marka Tešića dominirali su cijelim tokom susreta i slavili rezultatom 0:2 u pravoj fudbalskoj atmosferi pred oko 500 gledalaca.

Prvu priliku gosti su imali preko Škorića u 11. minutu susreta. Saveznik domaćina bila je prečka. Nije se dugo čekalo na promjenu rezultata. U 19. minutu Dujaković je izveo udarac iz ugla, a najviši u skoku bio Lazić koji pogađa gol Vasića. Dubrave su nekoliko minuta kasnije dobile priliku izjednačiti iz slobodnog udarca, ali Berić je to loše uradio. Pred kraj poluvremena Dujaković je u prilici, šutira preko gola. Bolje sreće nije ni Nedić nakon kornera u 54. minutu. Malo potom Škorić glavom loptu šalje daleko od gola. Konačan rezultat Dubrave – Jedinstvo 0:2 postavio je Dujaković u 83. minuti.

I u jednom i drugom taboru zadovoljni su izdanjima ove jeseni. Jedinstvo je konstantno dobro igralo i polusezonu je završilo na trećoj poziciji. Dubrave su utisak pokvarile u posljednja tri kola u kojima su doživjeli tri poraza, ali sedma pozicija na kraju polusezone je dobar rezultat.