Vremenska prognoza

petak, 15 septembar 2017 17:41

Fudbalerke Jedinstva odlične na premijeri

Na sportskom centru "Drago Kovačević" odigrana je prijateljska fudbalska utakmica ženskih klubova Jedinstva iz Žeravice i Čelika iz Doboja. Bio je ovo prvi meč nedavno osnovanog Jedinstva, a djevojke su oduševile navijače koji su gotovo ispunili tribine stadiona u Žeravici.

Slavila je nešto iskusnija ekipa iz Doboja rezultatom 3:2 u meču punom preokreta. Poveo je Čelik sredinom prvog poluvremena golom Janice Filipović. Krajem prvog poluvremena rezultat je izjednačila, i u istoriju Jedinstva kao prvi strijelac upisala se, Slađana Smiljanić izazvavši oduševljenje na tribinama. Tek što je počeo drugi dio, Jedinstvo potpuno preokreće rezultat u svoju korist. Mrežu ekipe iz Doboja pogodila je Suzana Brković. Svojim drugom golom Filipović donosi izjednačenje Čeliku, da bi, pogotkom u samom finišu, Najda Hasanić donijela  pobjedu gostujućem timu.

„Mi smo prezadovoljni onim što su naše djevojke danas pokazale na terenu. Ovo je za nas bio test kojeg smo svi s nestrpljenjem očekivali i malo se pribojavali jer smo danas imali djevojke koje nikada nisu na velikom terenu odigrale utakmicu. Danas su prvi put bile u prilici da odigraju fudbalsku utakmicu i svojim nastupom zadovoljile i upravu i trenere, a čini mi se i publiku koja je došla u velikom broju da ih podrži“, rekao je Željko Kalinac trener domaće ekipe.

Rivali iz Žeravice u nedjelju će odigrati još jedan meč, ovoga puta u Doboju, a sve u sklopu priprema za  Prvu ligu Republike Srpske u fudbalu za žene koja počinje 23. septembra.

„Nemamo prevelike ambicije u ligi. Samo želimo da se takmičimo i da iz meča u meč što više naučimo“, rekao je Kalinac.

U Prvoj ligi će se takmičiti deset klubova podijeljenih u dvije grupe: istok i zapad. Nakon ligaškog dijela po dvije najbolje iz obje grupe razigravaju za Premijer ligu BiH.